Pro média

Novinky a aktuality společnosti

Tato sekce je určena především novinářům a médiím, ale stejně tak i klientům či partnerům. Naleznete zde aktuální tiskové zprávy společnosti, materiály a záznamy z akcí, loga společnosti ke stažení a kontakt pro média. 

V případě dotazů nás kontaktujte na media@globdata.cz 


Napsali o nás

"Lítačka" nemusí být z plastu

Čeští cestující si zvykají na to, že jízdenky nemusejí být jen papírové. Roste jejich nákup prostřednictvím mobilních aplikací, které si za několik měsíců získaly viditelný a stále rostoucí tržní podíl.
Dopravci si pochvalují hlavně nižší náklady v porovnání se SMS jízdenkou, u časových kupónů zase levnější a jednodušší provoz celého systému.

Zdroj: Lidové noviny

odkaz na článek
scan LN 150902

 

Lístek na MHD v Táboře už nechte doma, stačí mobil

Tábor - Comett Plus zavedl novinku: platbu jízdného pomocí textových zpráv.

Stojíte na zastávce MHD a místo čtení vylepených plakátů, pošlete SMS. Do pár vteřin vám odpoví a vy můžete bez lístku nastoupit do autobusu. Již dnes se obejdete bez papírové jízdenky.

Žádná závratná novinka, jen se aglomerace Tábora Sezimova Ústí a Plané nad Lužnicí připojila k městům, kde v městské dopravě zaplatíte jízdné přes telefon.

...

Dopravce ale nabízí ještě jednu aplikaci, která je k použití na chytrých telefonech. Jde o mobilní peněženku neboli Sejf. Přes něj rovněž pohodlně nakoupíte jízdenku. Ovšem s rozdílem, že z běžného telefonu zaplatíte za SMS buď 18 nebo 10 korun, s aplikací v chytrém telefonu si vyberete ze všech typů jízdenek, od pěti do 50 korun. Cestující dostávají alternativu k novinovým stánkům nebo automatům na papírové jízdenky.

„To aby si mohl jízdenku snadno pořídit, neboť například v deset večer jsou už trafiky zavřené a na každé zastávce automat nemáme. Nejde tedy ani tak o ekonomický přínos, jako dát lidem další výhodu," dodává šéf městské dopravy.

Zdroj: denik.cz

 

Do MHD v Budějovicích stačí nyní jen průkaz v mobilu

České Budějovice – Předplatní časovou jízdenku si cestující českobudějovickou městskou hromadnou dopravou mohou nově zakoupit také prostřednictvím chytrých mobilních telefonů v aplikaci SEJF. Majitelům těchto mobilů tedy odpadne cesta pro průkazku do předprodejní kanceláře, neboť předplatní jízdenku budou mít trvale ve svém telefonu.

Zdroj: Českobudějovický deník

 

Obliba SMS jízdenek roste

Cestující ve Zlíně a v Otrokovicích si rychle zvykli na SMS jízdenky. Počty prodaných jízdenek se každý měsíc zvyšují. V lednu 2015 už se prodalo v síti MHD Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice 7 230 SMS jízdenek.

„Potvrdil se náš předpoklad, že službu SMS jízdenek by mohla uvítat zejména mladší generace, která už si život nedovede představit bez každodenního využívání mobilních telefonů, a to nejen ke klasickému volání, ale též k posílání textových zpráv, fotografování, určování polohy, ovládání bankovního účtu, hledání v jízdních řádech nebo sledování internetu. Mezi tyto funkce dobře zapadá i úhrada jízdného v MHD,“ řekl ředitel DSZO Josef Kocháň. 

Zdroj: Parlamentní listy

Tiskové zprávy

 • V Českých Budějovicích zaplatíte od 1.11. parkovné také přes mobilní aplikaci SEJF

  V Českých Budějovicích bude nyní možné platit za parkování také z mobilu pomocí aplikace SEJF. V prvních měsících půjde o centrum města, konkrétně o zónu N - náměstí Přemysla Otakara II. Pokud se systém osvědčí, město České Budějovice by chtělo rozšířit používání mobilní aplikace SEJF k placení parkovného i na zbytek města. V Českých Budějovicích je možné aplikaci SEJF využít již pro nákup elektronických jízdenek a kupónů na MHD, dalším lokálním využitím aplikace je platba jízdného v rámci regionálních a dálkových spojů soukromého autobusového dopravce ADLP (BUS4U) a také při parkování v parkovacím domě City Green Park vedle Budvar Arény.

 • Mobilní platby v parkovacím domě CGP České Budějovice

  V parkovacím domě CGP v Českých Budějovicích zaplatíte nyní parkovné také přes SMS či aplikaci SEJF

  Praha, 22. února 2016
  V parkovacím domě City Green Park v Českých Budějovicích mohou nyní řidiči zaplatit parkovné z pohodlí svého automobilu prostřednictvím SMS či aplikace SEJF. V Českých Budějovicích je možné mobilní telefon využít také pro nákup elektronických jízdenek a kupónů MHD Dopravního podniku města Českých Budějovic a také pro regionální a dálkové spoje soukromého autobusového dopravce ADLP (BUS4U).

 • MHD na Táborsku

  GLOBDATA a.s. poskytuje služby pro jednoho z největších přepravců Jihočeského kraje, společnost COMMET PLUS

  Od 1. září 2015 zajišťuje společnost GLOBDATA a.s. pro dopravce COMETT PLUS nákup SMS jízdenek a jízdenek zakoupených v systému SEJF. Spolupráce obou společností se týká měst Tábor, Sezimovo Ústí a Planá nad Lužnicí, ve kterých COMMET PLUS zajišťuje městskou hromadnou dopravu.

 • V systému SEJF bylo zakoupeno již čtvrt milionu elektronických jízdenek

  V systému SEJF, který využívají lidé v téměř 40 městech po celé České republice, bylo k dnešnímu dni zakoupeno již 250 000 elektronických jízdenek

  Jubilejní jízdenku si přes systém SEJF koupil zákazník v Českých Budějovicích. SEJF je systém elektronických peněz, který umožňuje nakupování, placení, převody peněz nebo hlasování v soutěžích prostřednictvím mobilního telefonu. Průměrná částka, kterou si uživatelé prostřednictvím systému SEJF dobíjí, je 250 korun. SEJF používají lidé všech věkových kategorií většinou k nákupu jednorázových jízdenek a časových kupónů v městské hromadné dopravě. Nejstaršímu uživateli je 69 let, nejmladšímu 15. SEJF je nejvíce rozšířený v Ústí nad Labem, Českých Budějovicích a v Brně. 

  „V Ústí nad Labem lze SEJF využít jak v dopravě pro nákup jednorázových jízdenek i časových kuponů, tak také pro nákup parkovacího lístku a v rámci městských organizací pro vstupenky na Vyhlídkovou věž, Bludiště a do Sportovního areálu na tenis. Dalším průkopníkem SEJFu je Dopravní podnik města Brna, kde si uvědomili cenovou výhodnost systému a jízdenka v SEJFu je nejlevnějším jízdním médiem, tedy levnější než papír či SMS. Také v Českých Budějovicích funguje SEJF jak pro nákup jednorázových jízdenek, tak také pro pořízení časových kuponů. Dopravní podnik navíc v rámci SEJFu nabízí cestujícím kompletní sortiment časových kuponů,“ říká Pavel Zákravský, ředitel společnosti GLOBDATA, která systém SEJF provozuje. 

  Více informací naleznete v přiložené tiskové zprávě.

 • Jízdenky v Ústí nad Labem

  Společnost GLOBDATA bude v Ústí nad Labem zajišťovat nákup SMS jízdenek a jízdenek zakoupených v systému SEJF

  Společnost GLOBDATA obhájila po roce svoji pozici v Ústí nad Labem a i nadále bude pro město zajišťovat nákup elektronických jízdenek (SMS jízdenky a jízdenky zakoupené v aplikaci SEJF). Ve výběrovém řízení nabídla v konkurenci dvou firem nejlepší poměr ceny a výkonu. Nová smlouva je podepsána na dva roky. 

  Více informací naleznete v připojené tiskové zprávě.

 • Společnost ERIKA, a.s. se mění na GLOBDATA a.s.

  Praha, 1. července 2015 – Společnost ERIKA, a.s. s účinností od 26. června 2015 změnila svůj název na GLOBDATA a.s. Se změnou obchodní značky firmy došlo také ke kompletní změně korporátní identity, tedy včetně veškerých merkantilních tiskovin, propagačních materiálů společnosti, loga a internetových stránek. Nový název vyjadřuje ambici společnosti proniknout se svými službami a produkty na zahraniční trhy. Celkový kreativní koncept připravila společnost Flamesite, návrhy merkantilií a webu je z dílny FG Forrest.

  "K rebrandingu společnosti jsme se rozhodli ze dvou důvodů. Tím prvním je skutečnost, že původní název ERIKA vznikl v době 1997 a po 18 letech na trhu nastal čas více v názvu reflektovat skutečnost, že jsme především poskytovatelem služeb elektronického platebního styku a naše řešení může fungovat globálně – tedy kdekoliv na světě. S tím souvisí i druhý důvod, a to je naše ambice prosadit se také na zahraničních trzích,říká Pavel Zákravský, ředitel společnosti GLOBDATA a.s.  

   

 • V Jindřichově Hradci bude možné platit parkovné přes mobilní aplikaci SEJF

  Praha / Jindřichův Hradec, 18. dubna 2017 – V Jindřichově Hradci bude nově možné platit za parkování také z mobilu, a to pomocí aplikace SEJF. SEJF je aplikace pro chytré telefony umožňující bezpečné, bezkontaktní a bezhotovostní platby. Jindřichův Hradec se navíc zařadí mezi města, ve kterých bude kontrola parkovného probíhat prostřednictvím technologie OCR. To v praxi znamená, že strážníci budou ověřovat platnost parkovacího lístku snímáním registrační značky vozidla.

  „Jsem rád, že můžeme obyvatelům i návštěvníkům našeho města nabídnout toto moderní a bezkontaktní řešení pro parkování. Jelikož SEJF nabízí velmi jednoduchou cestu k pořízení parkovacího lístku, rozhodli jsme se tuto službu zavést ve všech zónách placeného stání mimo závorové. Věřím, že si tato služba brzy získá oblibu a stane se standardní součástí v rámci služeb našeho města,“ říká Stanislav Mrvka, starosta Jindřichova Hradce.

  „SEJF je moderní, jednoduchou a především pohodlnou alternativou k tradičním nákupům jízdenek, časových kupónů nebo parkovného. S nárůstem počtu uživatelů chytrých telefonů narostl také počet lidí, pro které se platba přes mobilní telefon stala zcela běžnou záležitostí. Jsem zároveň rád, že se nám daří náš systém prosazovat i v dalších městech,“ říká Jan Koloušek, předseda představenstva společnosti GLOBDATA, která kompletní systém provozuje.

Materiály z akcí

 • SEJF - moderní platební nástroj ve veřejné dopravě

  Společnost GLOBDATA a.s. uspořádala 4. června 2015 odborné diskusní setkání na téma SEJF - moderní platební nástroj ve veřejné dopravě. Přednášející představili účastníkům z řad médií, dopravců i zástupců měst komplexní systém SEJF, který lze mimo jiné využít pro nákup jízdenek či předplatních časových kuponů ve veřejné i regionální dopravě. Zajímavou částí setkání byla prezentace systému SEJF v praxi, tedy ukázka instalace, dobití finančních prostředků, nákupu a kontroly jízdního dokladu apod.

  Video z prezentace naleznete ZDE

Loga ke stažení

 • GLOBDATA a.s.

Kontakt pro média

Tomáš Sazima

+420 774 873 103

media@globdata.cz